Rdeči madeži na podplatu in nartu

Vprašaj zdravnikaKategorija: DermatologRdeči madeži na podplatu in nartu
Matej , pred 3 tedni

Pozdravljeni, v poletnih mesecih se mi na podplatu ter nartu pojavijo rdeči žareče-srbeči madeži, največkrat ob nošenju natikačev. Zanima me kako zdraviti ali preprečiti? Hvala

1 Odgovorov
Špela Novak Staff odgovoril/a pred 3 tedni

Pozdravljeni.
Da bi lahko natancneje opredelil težave, ki sem vam pojavljajo na podplatih, bi potreboval še nekaj informacij (se težave pojavijo vedno ob nošenju natikačev? Se težave pojavijo ob nošenju vedno istih natikačev? Imate kožne spremembe le na tistih delih podplata oz. narta, ki pride neposredno v stik z natikači? Kako dolgo spremembe na podplatih vztrajajo? …)

Če imate težave ob nošenju vedno istih natikačev (npr. iz gume), potem poskusite nositi natikače iz drugega materiala (npr. usnjene).

Če se težave pojavljajo že več let, bi bilo smiselno opraviti tudi alergološka testiranja.

Svetujem, da se naročite na pregled k dermatologu. Dobro pa je, če kožne spremembe fotografirate in boste fotografije lahko pokazali na pregledu (v kolikor takrat kožnih sprememb ne boste imeli).

Lp, Jurij Plaznik