Svetovni dan atopijskega dermatitisa

14. septembra 2020 obeležujemo tretji SVETOVNI DAN ATOPIJSKEGA DERMATITISA.

Letošnja kampanja poteka pod sloganom:

»Kako pa ti skrbiš za svoj AD?«

14. septembra obrnite majico naokoli (šiv navzven) in izkažite podporo vsem, ki se borijo z atopijskim dermatitisom!

V Društvu AD se v okviru tega dne letos osredotočamo predvsem na izboljšanje komunikacije med pacienti z AD in strokovnjaki s tega področja (dermatologi, alergologi, pediatri, farmacevti, odločevalci). S tem namenom organiziramo dogodek "Atopijski dermatitis je način življenja"
na katerem bo potekalo pripovedovanje resničnih zgodb, izkušenj z ADjem, temu pa bo sledil panel, kjer bodo zastopane različne strani (pacienti in stroka), z možnostjo postavljanja vprašanj in vodena debata med prisotnimi na dogodku.

Datum: 14.9.2020

Trajanje: 18:00 - 20:30

Lokacija: Zdravniška zbornica Slovenije, Dunajska cesta 162, 1000 Ljubljana

Cena: Dogodek je brezplačen, je pa nujno sporočiti in potrditi udeležbo na drustvoad@gmail.com

Vabimo vas, da se nam pridružite, da prisluhnete in sodelujete na prvem takem dogodku s tega področja, kjer boste imeli priložnost prisluhniti, postavljati vprašanja in predvsem dobiti odgovore!

Program

18:00 - 18:10 Pozdrav Društva atopijski dermatitis in predstavitev dnevnega reda
18:10 - 18:40 Življenje z AD odraslega atopika (2 zgodbi)
18:40 - 19:10 Življenje z AD otroka atopika (2 zgodbi)