Mazati ali ne mazati?

To je sedaj vprašanje 😉
Če vprašate 4, 7, 12 let stare atopike, najraje ne bi mazali, sploh. Četudi dejansko morda občutijo malce olajšanja, ko se to vendarle zgodi.
Kako torej prepričati svojega nadobudnega atopika, da se pusti, da ga namažemo ali, po določeni starosti, da to seveda stori sam?
Tukaj zagotovo prav pridejo risanke ali kakšna druga vrsta animacije, ki jih vsaj za nekaj časa zamoti.
Potem je tudi možnost, da se namaže cela družina oz. da se iz tega naredi zabavno dogajanje.
Možnost je seveda tudi, da ga eden od staršev prime in drugi stori, kar pač mora. Podobno kot ko se jemlje kri npr. ali vstavlja kanal. To pride v poštev bolj pri manjših. Vem, sliši se res slabo, ampak ob nekaterih redkih priložnostih je bilo žal tudi to potrebno. Kar se mora, se mora…
Lahko se poskusi tudi s pogovorom.
Pristop je seveda odvisen od starosti in razpoloženja otroka.
Mi smo se poslužili že vseh možnosti. Pa vi?
Mala zmaga?
Včasih, in ja, tudi to se zgodi 😲 se pa kar pustijo ali pa celo sami rečejo, če jih namažemo.
Kdo bi si mislu 😉